close
تبلیغات در اینترنت
در این موارد هرگز از پیامک استفاده نکنید
loading...

جالبانه

همه ما گاهی دوست داریم خودمان را پشت گوشی تلفن همراه مان پنهان کنیم و آنچه نمی توانیم بگوییم را با چند کلمه بنویسیم. کار سختی نیست. یک پیام می فرستید و حتی اگر با کلماتی سنگین تر پاسخش را دریافت کردید، گوشی تان را کنار گذاشته و از مهلکه بیرون می آیید. اما آیا همه حرف ها را در همین چند کلمه می توان گفت؟ اصلا یک پیامک باید چه ویژگی هایی داشته باشد که تاثیر بهتری روی دریافت کننده بگذارد؟ اگر می خواهید با آداب پیامک نوشتن و باید و نباید های آن بیشتر آشنا شوید، در ادامه این متن با ما باشید.  ● پیامکی…

آخرين ارسال هاي انجمن

جت هیتر

 

سیستم های گرمایشی تولید شده در گروه صنعتی صبا هواساز در مدل های هیتر،  جت هیتر ،هیتر کابینتی،یونیت هیتر، هیتر موشکی ، کوره هوای گرم و بخاری صنعتی ساخته و به بازار عرضه می شوند

سایر محصولات صبا هواساز : رطوبت ساز , مه ساز , مه پاش , باکس فیلتر , هود موضعی

فن سانتریفیوژ , هیتر موشکی , کولر صنعتی , جت هیتر , هواکش مرغداری , هواکش سیرکوله , جت فن , کمپوست قارچ  کمپوست ملارد , خاک پوششی , کولر صنعتی , هواکش صنعتی , هواکش مرغداری , ایرواشر

 

 

 

 

در این موارد هرگز از پیامک استفاده نکنید

همه ما گاهی دوست داریم خودمان را پشت گوشی تلفن همراه مان پنهان کنیم و آنچه نمی توانیم بگوییم را با چند کلمه بنویسیم. کار سختی نیست. یک پیام می فرستید و حتی اگر با کلماتی سنگین تر پاسخش را دریافت کردید، گوشی تان را کنار گذاشته و از مهلکه بیرون می آیید. اما آیا همه حرف ها را در همین چند کلمه می توان گفت؟ اصلا یک پیامک باید چه ویژگی هایی داشته باشد که تاثیر بهتری روی دریافت کننده بگذارد؟ اگر می خواهید با آداب پیامک نوشتن و باید و نباید های آن بیشتر آشنا شوید، در ادامه این متن با ما باشید.

در این موارد هرگز از پیامک استفاده نکنید

 

● پیامکی «نه» نگویید

روش اشتباه

من به پیشنهاد شما فکر کردم.

فعلا قصد ازدواج ندارم. خدانگهدار

روش صحیح
باید برای صحبت در موضوعی همدیگر را ببینیم. ممنونم

حرف های جدی و سنگین جای شان در پیامک نیست. خیلی حرف ها ارزش این را دارند که رودررو گفته شوند و در واقع خیلی آدم ها ارزش این را دارند که چنین حرف هایی را از زبان خودمان بشنوند، نه اینکه آن را در یک پیامک بخوانند.در شرایطی که می خواهید جواب منفی به کسی بدهید یا تکلیف کاری را یکسره کنید، هرگز سراغ پیامک نروید. اگر می خواهید به خواستگار تان جواب منفی بدهید، استعفایتان از کار را بیان کنید، همسرتان را برای اشتباهی محاکمه کنید و… بدانید که پیامک فرستادن شیوه مناسبی نیست. حق آدم هاست که از چنین موضوعاتی، نه با یک جمله چند کاراکتری بلکه به شکلی مفصل تر باخبر شوند، دلایل شما را بدانند و خودشان هم امکان دفاع از خود را داشته باشند.

عشق و نفرت را پیامک نکنید

از همان روز اول نامزدی، ارتباط شما پر می شود از خاطرات بی نظیر و لحظات سخت. محققان دانشگاه میشیگان می گویند که هرگز در چنین لحظاتی از امکانات مدرن زندگی بهره نگیرید و طعم واقعی این لحظه ها را با یک پیامک از بین نبرید. از نظر آنها بعضی جمله ها تنها چند واژه نیستند، بلکه می توانند به یک لحظه ناب در زندگی شما تبدیل شوند. پس هرگز بی خیال ساختن چنین خاطراتی نشوید و آن کلمات را با ارسال پیامک نسوزانید. اگر می خواهید برای اولین بار به نامزدتان بگویید که دوستش دارید یا اگر می خواهید در جریان زندگی مشترک، خبرهای سرنوشت سازی را به همسرتان بدهید، هرگز از پیامک استفاده نکنید. اگر می خواهید خبر باردار شدن تان را بدهید یا حتی بگویید که احساس می کنید زندگی تان به بن بست نرسیده، هرگز از پیامک کمک نگیرید. اگر هم بعد از یک دعوای سخت، احساس می کنید که حق با همسرتان بوده و می خواهید از او عذرخواهی کنید، در اولین فرصت چشم در چشمش این حرف را بزنید. هیچ کس با یک پیامک ساده کسی را نمی بخشد. پس رودررو موضوع را مطرح کنید و تمام احساس تان را در مقابلش به نمایش بگذارید.

● شکلک ها را فراموش نکنید

روش اشتباه

آقای رئیس من حالم بده فردا اداره نمیام

روش صحیح

با عرض پوزش، به دلیل مشکلاتی

فردا امکان حضور در اداره را ندارم.

بعضی ها دوست ندارند از شکلک ها استفاده کنند، چون فکر می کنند چهره کودکانه ای به پیامکشان می دهد؛ بعضی ها هم فکر می کنند این تصاویر از جدیت یک متن کم می کند. اما اگر نظر ما را بخواهید، استفاده درست و بموقع از شکلک ها، می تواند پیام شما را چند برابر جالب کند. یادتان نرود که چهره و حالات شما در زمان پیامک فرستادن دیده نمی شود و تنها چیزی که می تواند حال وهوای آن لحظه شما را شرح دهد، یک شکلک ساده است. در واقع «اسمایلی ها» خود شما هستید که کوچک شده اید و در یک پیامک جا گرفته اید. اگر از گفتن یک حرف، منظور جدی نداشتید، قیافه به کمک شما می آید و اگر می خواهید نگرانی یا کمی ناراحتی را ابراز کنید، می توانید از این شکلک ها کمک بگیرید. البته یادتان نرود که این صورتک ها کمی خودمانی هستند و اگر می خواهید به مدیر تان یک پیامک بفرستید، بهت ر است سراغ آنها نروید زیرا چنین پیامکی، قطعا ساده، صریح و کاملا اداری است و نیاز به یک شکلک برای توضیح دادن ندارد. از طرف دیگر، خود پیامک، به اندازه کافی صمیمانه است. پس اگر می خواهید یک پیامک رسمی بفرستید، آن را بدون شکلک، با فونت فارسی و با کلمات رسمی بنویسید.

همه را در یک گروه جا ندهید

پیامک هایی که می فرستیم، همه در یک دسته جا نمی گیرند، پس آدم های دریافت کننده شان هم نمی توانند یکسان باشند. پیامک های جوک، جملات حکیمانه، احوال پرسی های دوستانه، یادآوری برخی روزها و رویداد ها و ده ها نوع پیامک دیگر، همه به مخاطبان خاص خود نیاز دارند. از طرف دیگر اگر بخواهید همه موضوعات را به تمامی فهرست تلفن همراه تان بفرستید، خیلی زود دیگران را خسته می کنید و به آدمی تبدیل می شوید که وقت و بی وقت پیامک هایش به گوشی دیگران می رسد و کم کم خیلی ها بدون خواندن متن هایتان، پیامتان را حذف می کنند. پس قبل از آنکه برای فرستادن یک متن دست به موبایل شوید، به این فکر کنید که موضوع آن برای چه افرادی می تواند جالب و برای چه کسانی میتوانند خارج از ادب یا حتی خارج از چارچوب آن رابطه باشد.

● خبرهای بد را پیامکی ندهید

روش اشتباه

دلم می خواد از ناراحتی بمیرم

روش صحیح

دلم گرفته، کی وقت داری صحبت کنیم؟

در هیچ شرایطی خبر های بد یا غیرمترقبه را با پیامک نفرستید. چنین اخباری نیاز به یک مقدمه چینی دارند که در یک پیام ممکن نیست. در این مواقع شما باید رابطه ای که با فرد مقابل دارید را هم درنظر داشته باشید.

پیامک زدن در این شرایط می تواند مقدمه ای برای گفتن خبر باشد اما نمی تواند تنها راه انتقال آن به حساب بیاید. برای مثال اگر از اینکه زمان مناسبی برای گفتن خبر است، مطمئن نیستید، می توانید با یک پیامک، از فرد مقابل فرصتی بخواهید تا با او در مورد مشکلی که پیش آمده صحبت کنید. شاید فرد مقابل تان در آن لحظه امکان صحبت کردن بیشتر را نداشته باشد و یک پیامک شوکه کننده بتواند او را برای ساعت ها به هم بریزد.

پیام را جایگزین کلام نکنید

بعضی ها فکر می کنند که پیامک زدن جایگزین همیشگی تلفن کردن است. اگر شما هم از این دسته هستید، باید بگوییم که اشتباه می کنید. در لحظه هایی که امکان صحبت ندارید و فکر می کنید وقت خوبی برای تلفن کردن نیست، می خواهید به کسی بگویید که به یادش هستید اما نمی خواهید وقتش را با صحبت تلفنی بگیرید، می خواهید موضوع کوچکی را یادآوری کنید و… آن وقت پیامک به داد شما می رسد.

اما در خیلی شرایط هم باید به همان شیوه قدیمی یعنی تلفن کردن برگردید.تبریک گفتن به یک دوست صمیمی یا کسی که رابطه رسمی ای با شما دارد، اتفاقی نیست که با یک پیامک بیفتد. فرستادن پیام در این شرایط می تواند بی حوصلگی شما برای صحبت کردن با آن شخص را نشان دهد. از طرف دیگر رابطه ما با بسیاری از آدم ها، پیامکی نیست و در فرهنگ سنتی ما، فرستادن پیامک تبریک، تسلیت یا خیلی پیام های دیگر به کسی که اختلاف سنی یا موقعیت قابل ملاحظه ای با ما دارد، کار مودبانه ای تلقی نمی شود. پس قبل از آنکه دست به تلفن شوید، ارتباطی را که با آن فرد دارید در ذهن تان مرور کنید.

● خلاصه بنویسیم؟ ننویسیم؟

روش اشتباه

nmitum bznm. mes plz

روش صحیح

نمی تونم تماس بگیرم. پیامک بده لطفا

در یک پیامک کاراکتر های کمی جا می گیرد و به همین دلیل خیلی از کلمات برای وارد شدن به چنین متنی خلاصه می شوند. این اتفاق در همه جای دنیا می افتد و جالب اینجاست که خیلی از این کلمات خلاصه شده به مرور وارد زبان گفتار هم می شوند و به یک کلمه جدید در زبان تبدیل می شوند. اما تا زمانی که این اتفاق بیفتد، فهمیدن تمام خلاصه ها برای هرکسی آسان نیست. این کلمات تازه، بیشتر برای پیامک باز های حرفه ای معنا دارد و از طرف دیگر، قرار هم نیست که در هر متنی جا بگیرد.شما می توانید در پیامکی که به دوستتان می فرستید، با کمک این خلاصه ها تعداد کاراکتر ها را کاهش دهید اما در مقابل مدیرتان، کسی که تازه با او آشنا شده و ارتباطی رسمی دارید یا مادرتان که پیامک باز حرفه ای نیست، نباید به راحتی از این خلاصه ها استفاده کنید. از طرف دیگر، یادتان نرود که میانسال ها هنوز با این ادبیات میانه ای ندارند و ترجیح می دهند که یک پیام کامل با فونت فارسی بخوانند. پس وقتی که برای آنها پیامک می فرستید همان قالب رسمی را رعایت کرده و از خلاصه نویسی با حروف لاتین پرهیز کنید تا پیامتان در خطر فهمیده نشدن نیفتد.

گاهی به جای تلفن کردن پیام بفرستید

درست است که پیامک فرستادن هم قانون های خاص خودش را دارد و شما اجازه ندارید در هر زمان از شبانه روز که بخواهید، یک پیام ناخواسته را به گوشی دیگران بفرستید؛ اما به لطف پیام های کوتاه، شما می توانید مزاحمت هایتان را کمتر کنید و با تلفن های مکرر دیگران را آزار ندهید.

اگر همکارتان برای یک مسافرت خانوادگی مرخصی گرفته، با تلفن زدن وقتش را نگیرید و کارهای واجبتان را با پیامک به او بگویید یا اگر احساس می کنید طرف مقابلتان در شرایط برابری برای صحبت کردن قرار ندارد، (بیمار، ناراحت یا سرش شلوغ است) به جای تلفن کردن به او پیام بفرستید. البته فکر نکنید که مجوز فرستادن پیامک در هر زمانی را دارید و با فرستادن پیام های نیمه شب یا صبح زود، خود را یک فرد وقت نشناس جلوه ندهید.

( منبع مجله خانواده سبز )

برچسب ها sms , SMS , پيامك , پيام كوتاه ,
شهاب بازديد : 66 چهارشنبه 01 شهريور 1391 زمان : 16:9 نظرات ()
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
موضوعات

لينک دوستان

کدهاي اختصاصي

بک لینک بک لینک